Contrast
Letter

European integration

Виконання зобовʼязань у рамках Угоди про асоціацію

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі – Угода про асоціацію) виконує в межах повноважень завдання визначені Главою 6 “Навколишнє природне середовище” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі — План Заходів), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106.

ЗВІТ щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони за І квартал 2020 року

ЗВІТ щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони за ІІ квартал 2020 року

Співробітництво у рамках інструменту ЄС «Східне Партнерство»

ДСНС України є основним бенефіціаром Проєкту ЄС "Програма з попередження, готовності та реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства" (далі - Програма ЄС “PPRD East III”).

Метою зазначеної Програми є посилення і розвиток потенціалу країн-учасниць Східного партнерства у сфері цивільного захисту шляхом залучення експертної та технічної підтримки ЄС.

Реалізація третьої фази Програми ЄС “PPRD East ІII” триватиме до 2024 року.

Фінансована Європейським Союзом ця Флагманська Ініціатива Європейського Союзу впроваджується у шести країнах Східного партнерства (Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні).

Третю фазу було розроблено як природне продовження другої фази, що закінчилася у 2020 році. Програма ЄС “PPRD East III” сконцентрований на розвиток національного інституційного та регуляторного правового поля з наголосом на політиці цивільного захисту Європейського союзу та Директиві ЄС з питань запобігання і реагування на повені. Заходи з підвищення потенціалу орієнтовані на підготовку країн-партнерів до відкриття Європейського Механізму цивільного захисту Європейського Союзу для країн Східного партнерства.

Участь у Програмі сприятиме підвищенню можливостей ДСНС України з подолання катастроф на місцевому, регіональному та національному рівнях шляхом налагодження ефективної взаємодії з ЄС та державами-учасниками Східного партнерства у сфері цивільного захисту.

У рамках зазначеної Програми заплановано проведення міжнародних семінарів, тренінгів та навчань з питань цивільного захисту. Участь у зазначених заходах покращує професійний рівень та досвід українських експертів, дозволить оволодіти спеціальними процедурами ЄС і стандартами з планування, підготовки та проведення рятувальних операцій, підвищити обізнаність з організації цивільного захисту в країнах-учасницях Східного партнерства та сприяти налагодженню взаємодії з відповідними структурами країн-учасниць Східного партнерства у сфері попередження, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

26-27 травня 2021 року в ДСНС України було проведено дводенні міжвідочмі командно-штабні навчання в рамках Програми “PPRD East IIІ”. Метою навчань було посилення реагування на надзвичайні ситуації та поглиблення співпраці між Україною та країнами Європейського Союзу у даній сфері. Українська Служба порятунку та інші національні відомства під КШН відпрацювали дії при ліквідації наслідків повеней, демонструючи свою професійну готовність, оперативність реагування та злагоджену взаємодію.