Калішук Володимир Едуардович

Калішук Володимир Едуардович

(2001 р. н., Волинської обл.)

Учень НВК “Луківська ЗОШ I-III ступенів – ліцей”

у смт. Луків, Турійського р-ну Волинської обл

30 січня 2016 року в с. Комарів Турійського р-ну Волинської обл. мало не сталася страшна трагедія – бажаючи випробувати на міць лід на одному зі ставків, за крок від смерті опинився 13-річний Станіслав Близнюк. Тонка крига не витримала ваги дитини і тріснула. За лічені секунди хлопець опинився у воді триметрового водоймища.

Не маючи сил подолати десять метрів до берега, Стас покликав на допомогу. Цей крик почула Ганна Євтух, яка спробувала врятувати дитину, але зрозуміла, що не впорається самотужки.

Близько 10 хв. намагався витягнути дитину за допомогою ланцюга і 54-річний Костянтин Пирх, але й сам провалився під лід.

Володимиру Калішуку довелося рятувати вже обох. Почувши крики про порятунок, прибіг із дошкою, але вона теж пішла під лід. Не допоміг і ланцюг, який опинився під водою, коли Володимир, підійшовши надто близько до краю криги, і сам провалився. Вибравшись на лід, хлопець зміг підтягнути до себе палицею малого Стасика, який на той час, тримаючись за Костянтина, вже наблизився на кілька метрів до Володі. Спільними зусиллями їм вдалося (чоловікові – з води, а хлопцеві – з криги) підштовхнути малого до твердої поверхні та витягнути.

Костянтин, який і досі був у крижаній воді, через переохолодження не міг схопитися рукою за палицю. Тому Володимир ухопив дорослого чоловіка за руку та, доклавши неймовірних зусиль, витяг його на твердий лід.

Хлопець скромно мовчав про свій героїчний вчинок, а його мама лише від сусідів дізналася про те, як ризикував життям її син, рятуючи людей. Однак героєм Володимир себе не вважає – каже, що так вчинив би кожен чоловік.