Колодій Андрій Ігорович

Колодій Андрій Ігорович

(1980 р.н., м. Київ)

Страшна подія, що сталася 25 лютого 2016 року в середмісті нашої столиці, схвилювала всю Україну, яка впродовж трьох діб слідкувала за високопрофесійною роботою рятувальників. Вони, рятуючи тоді не одне людське життя, щомиті ризикували втратити своє — теж залишитися під завалами давно відселеного будинку на вул. Богдана Хмельницького.

Один із врятованих — Володимир, що працював на 5-му та цокольному його поверхах, — щиро зізнався: «Ніколи не забуду те відчуття, коли, перебуваючи на межі життя і смерті, я відчув дотик до своєї руки живих теплих долонь. Той день став другим моїм днем народження…». Рятувальник, про якого йдеться і який проявив у тій страшній ситуації неймовірні мужність і рішучість, — підполковник служби цивільного захисту, начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України в м. Києві Колодій Андрій Ігорович.

Володимир був останнім із 3-х чоловіків, кого врятував Андрій разом із колегами. Його, повністю засипаного будівельним сміттям і затисненого важкими балками чи не найдовше довелося вивільняти з-під завалів.

Саме Андрію Ігоровичу випало на долю, мабуть, найскладніше в тій винятково складній надзвичайній ситуації – не маючи точної інформації про обставини трагедії та кількість людей, які після обвалу будинку опинилися під товстим шаром будівельного сміття, а також не знаючи точного архітектурного плану занедбаної та відселеної старовинної будівлі, офіцер повинен був оперативно організувати та скоординувати пошуково-рятувальну роботу. Були залучені всі можливі механізми порятунку людей, всі компетентні служби ДСНС України (найперше – регіональні), Київської міської та Шевченківської районної в м. Києві державних адміністрацій, КАРС «Київська служба порятунку», а також Національна поліція України. Більш як 600 фахівців, 100 одиниць техніки працювали під час проведення пошуково-рятувальної операції, щоб вберегти життя тих, хто опинився під завалами будівельного сміття.