Котельников Олег Олександрович

Котельников Олег Олександрович

 (1986 р. н., Миколаївщина) 

Молодший лейтенант, старший помічник начальника штабу 501 батальйону морської піхоти

17 березня 2016 року, повертаючись разом із іншими морськими піхотинцями в розташування своєї  військової частини, на Аляудський півострів, що у Миколаєві, Олег Котельников побачив, як літній чоловік (пізніше з’ясувалося – це був 73-річний Анатолій Григорович Коваленко) безпорадно борсається в холодній воді річки Інгул поблизу мосту, з останніх сил тримаючись за троси. Люди та інші рибалки, що знаходилися неподалік і бачили, як дідусь, рибалячи на гумовому човні, впав у річку, лише з цікавістю спостерігали.

Не роздумуючи, Олег скинув із себе верхній одяг, узявся за троси, що тримали понтони пішохідного мосту, і почав спускатися по них до потерпілого. Діставшись човна, офіцер сів у нього та витягнув із води ледь притомного чоловіка. На щастя, медична допомога нікому не знадобилася — обидва обігрівалися вже вдома.

Згодом Анатолій Григорович і його родичі дуже тепло і душевно дякували рятівникові, пригощаючи з любов’ю і вдячністю спеченими смаколиками.

Про цей героїчний і людяний вчинок Україна дізналася завдяки свідкам випадку, зокрема – товаришам по службі Олега, які зафільмували порятунок дідуся і виклали відео в Інтернет.