Нагірний Євген Іванович

Нагірний Євген Іванович

(1999 р.н., Івано-Франківщина)

Випускник Делятинскої ЗОШ І-ІІІ ступенів

Надвірнянського р-ну Івано-Франківської обл

7 грудня 2015 року в с. Делятин Наддвірнянського р-ну Івано-Франківської обл. пожежа ледь не знищила все сільське подвір’я і могла забрати людське життя, якби Євген Нагірний рішуче та відважно не кинувся її гасити.

Того дня, малюючи біля вікна, Євген побачив невелике полум’я біля сусідської хати, спершу подумав, що то сусід розпалив багаття, але вже за кілька хвилин зрозумів – палає дровітня.

Школяр не розгубився і кинувся гасити пожежу. До приїзду рятувальників Євген робив усе можливе, щоб вогонь не перекинувся на житловий будинок, адже знав, що в хаті — тяжкохворий нерухомий син господарів. По воду довелося бігати аж до сусідніх дворів — за 100 метрів.

Сусіди бачили, як шиферне покриття від високої температури лопалося і розліталося на шматки у хлопця над головою, але той не зважав на небезпеку.

А за кілька днів, оговтавшись від пожежі, сім’я Кузенків звернулася листом до Управління ДСНС України в Івано-Франківській області з проханням відзначити юного рятівника, адже переконані: якби не він — все вигоріло би вщент.

Дії юнака під час пожежі були оцінені й професійними рятувальниками — за відвагу, рішучість та неабияку хоробрість хлопцеві вручили не лише відзнаку, а й сертифікат для вступу в профільний навчальний заклад.