Валерій Тимчук

Валерій Тимчук

(1971 р.н., Рівненська обл.)

Прапорщик служби цивільного захисту, водій 6-ї державної пожежно-рятувальної частини 4-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області

5 червня 2016 року близько 17:30 Валерій Васильович, перебуваючи поза службою, порався на своїй земельній ділянці поруч зі ставком у смт. Млинів Рівненської обл., на березі якого відпочивала компанія, рибалячи та розпиваючи алкогольні напої. Аж раптом Валерій почув відчайдушні крики про допомогу – тонула жінка, яка несподівано впала з пірса і миттєво пішла під воду.

Звикнувши діяти оперативно, працівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій побіг до ставка та стрибнув у воду. На відстані 2-х метрів від берега він таки побачив непритомну потерпілу та витягнув її з води. Викликавши швидку, не став чекати на її прибуття, а почав надавати жінці, яка була без ознак життя, першу домедичну допомогу. Завдяки цьому після кількох хвилин реанімаційних заходів врятована почала дихати. Медики не забарилися. Але оскільки під’їзд до ставка відсутній, Валерію довелося вести лікарів до потерпілої через усю земельну ділянку пішки.

Врятована жінка залишалася непритомною і потребувала транспортування в реанімацію. Тому Валерій ще 300 метрів віз її до карети швидкої допомоги єдино доступним йому транспортним засобом – мотоблоком із причепом.

Медики визнають: якби не вчасно та кваліфіковано надана долікарська допомога, жінка загинула б. А завдяки Валерію Васильовичу, який за 20 років служби до автоматизму відпрацював на навчаннях усі алгоритми порятунку людей, наступного дня вона покинула медичний заклад.

За мужність та героїзм Валерій Тимчук був нагороджений нагрудним знаком ДСНС України.