Контраст
Шрифт

Федеративна Республіка Німеччина

      Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 22-р схвалено проект Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про внесення змін до Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у сфері біологічної та хімічної безпеки і ядерного/радіологічного захисту в рамках ініціативи Групи Семи “Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення”.
     У рамках цієї Угоди Міністерством економічного розвитку і торгівлі України зареєстровано проект міжнародної технічної допомоги “Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту ІІ” (від 02.08.2018 № 3903), донором якого виступає Федеральне міністерство закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, виконавцем — Федеральне відомство у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (далі ― ВВК), бенефіціарами — Державна служба України з надзвичайних ситуацій і Адміністрація Державної прикордонної служби України.
     З метою організації роботи у цьому напрямку ДСНС видано наказ від 30.08.2018 № 506, яким визначено координатор проекту і заходи щодо забезпечення нагляду та реалізації зазначеного проекту у межах компетенції ДСНС. 
     На цей час триває робота стосовно співробітництва з Федеральним відомством у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) щодо реалізації проекту з підвищення хімічної безпеки України.

1251.jpg126.jpg

У рамках зазначеного проекту , отримано матеріально-технічних цінностей на загальну суму близько 15 млн. грівень, а саме:

  • система візуального дистанційного сканування небезпечних газів у повітрі SIGIS2 для оснащення Мобільного рятувального центру ДСНС України;
  • ІТ обладнання для навчальних аудиторій та проведення командно-штабних навчань у кількості 5 комплектів (інтерактивні дошки, проектори, комп'ютери, персональні ноутбуки, кольорові принтери тощо).

326.jpg374.jpg

В урочистій церемонії 9 листопада 2018 року з нагоди передачі зазначеного обладнання взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні, Президент Федерального відомства із захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина, а також представники BBK та Посольства ФРН в Україні.

урочист 3.JPGурочист 4.JPGурочист 5.JPGурочист 6.JPG

На базі інституту Державного управління у сфері цивільного захисту за участі представників Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина ( ВВК) проведено такі тренінги:

з 16 по 18 жовтня 2018 року на тему “Основні операції та порядок користування Системою візуального сканування небезпечних хімічних газів у повітрі SIGIS2”;

з 22 по 24 жовтня 2018 року на тему “Основні операції з підключення та порядку користування ІТ-обладнанням”;

з 30 жовтня по 31 жовтня 2018 року на тему “Основні операції та порядок користування портативним ідентифікаційним пристроєм хімічних речовин НПВ-Фур’є HazmatID Elite-Dual”;

з 5 по 9 листопада на тему “Питання кризового управління у разі виникнення надзвичайних ситуацій”.

5774.jpg849.jpg

24 січня 2019 завершено проведення циклу тренінгів з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру.

У заході взяли участь представники апарату ДСНС, галузевих закладів вищої освіти , навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, фахівці з питань цивільного захисту обласних державних адміністрацій та представники Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки.

IMG_1418.jpegIMG_1482.jpg

Заняття було проведено на високому рівні з використанням інноваційних методів навчання, слухачі отримали корисні знання з актуальних питань у сфері цивільного захисту.

Після підбиття підсумків навчання Франк Ель вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати та висловив слова вдячності ДСНС за плідну співпрацю та ефективну організацію навчання.

IMG_1461.jpgIMG_1473.jpg

Представниками ДСНС, за фінансової підтримки Уряду Німеччини, з 17 по 21 вересня 2018 року взято участь у тренувальному курсі НАТО для національних інструкторів з реагування на загрози радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру, у м. Бад-Нойєнар-Арвайлер, Федеративна Республіка Німеччина.

photo_2019-02-01_09-59-11 (3).jpg121.jpg347.jpg2636.jpgСертифікат.jpgКуц сертификат.jpg

З 4 по грудня 2018 року на базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України спеціалістами з компанії “Abacus Analytical Systems GmbH” проведено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту на тему “Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин Torion T-9”.

 

Протягом I-II кварталу 2019 року ДСНС продовжила роботу стосовно співробітництва у сфері РХБЯ безпеки з Федеральним відомством у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) щодо реалізації проектних пропозицій з підвищення хімічної безпеки України.
На базі інституту Державного управління у сфері цивільного захисту за участі представників Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту (AKNZ) Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) проведено такі заходи:

11―14 березня 2019 року ― штабне навчання з питань кризового управління у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

001.jpg002.jpg

8 — 11 квітня 2019 року розпочався новий цикл тренінгів з питань кризового управління у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
003.jpg004.jpg

 16 травня 2019 року завершено проведення чергового етапу циклу тренінгів з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру.
У рамках даного етапу тренінгу учасниками відпрацьовано деякі положення міжнародного стандарту ISO 22398 щодо забезпечення безпеки населення від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а також взято участь у науково-практичній конференції, за темою: «Наукове забезпечення освітньої діяльності у сфері цивільного захисту».
 Тренінг завершено підбиттям підсумків, де взяли участь заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту – начальник управління захисту населення і територій Олександр Лещенко, заступник начальника Інституту
(з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко та представники Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту (AKNZ) Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) Франк Ель та Соня Кляйнмайєр.

005.jpg006.jpg

007.jpg008.jpg

4 липня 2019 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту завершено проведення третього етапу другого циклу тренінгів з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру під егідою Федерального відомства цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК).

У заході взяли участь представники закладів вищої освіти ДСНС, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, фахівці з питань цивільного захисту обласних державних адміністрацій.

У рамках даного етапу тренінгу учасниками опрацьовано методи прийняття управлінських рішень в умовах надзвичайних ситуацій, технології візуалізації завдань під час навчально-тренувальних вправ та проведення занять з використанням методології кризового менеджменту.

Тренінг завершено підбиттям підсумків, де взяли участь заступник начальника Інституту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко та представники Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної відомства цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина Франк Ель та Соня Кляйнмайєр.

Франк Ель вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати.

001.JPG002.JPG

003.JPG004.JPG

 

Стан реалізації проекту міжнародної технічної допомоги “Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту II” за ІІІ квартал 2019 року

Протягом III кварталу 2019 року ДСНС продовжила роботу стосовно співробітництва у сфері РХБЯ безпеки з Федеральним відомством у справах захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) щодо реалізації проекту від 02.08.2018 “Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту II”, зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (реєстраційна карта№ 3903, реєстраційний номер проекту OR12-370.45/10 UKR).

У рамках зазначеного проекту з 15 по 20 вересня 2019 року представниками ДСНС взято участь у семінарі “Базовий навчальний курс для представників ДСНС України з управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільний захист”, проведеному на базі Академії управління кризовими ситуаціями, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту в місті Бад-Ноєнар-Арвайлер (Федеративна Республіка Німеччина).

IMG_4651.jpg

IMG_4887.jpgIMG_4903.jpg

IMG_5524.JPG

На базі зазначеної академії у період з 01 по 06 вересня 2019 року двома представниками закладів освіти ДСНС взято участь у базовому міжнародному навчальному курсі ББК/NATO у сфері РХБЯ загроз для викладачів.

photo_2019-09-09_14-06-36.jpgphoto_2019-09-09_14-06-40.jpg

photo_2019-09-09_14-06-42.jpgphoto_2019-09-09_14-06-45.jpg

сертификат2.jpgСертифікат.jpg