Контраст
Шрифт

Республіка Польща

 

Республіка Польща є надійним партнером для України у різних сферах співробітництва, в тому числі у сфері цивільного захисту та дружньою опорою у євроінтеграційних прагненнях.

Найбільш активне співробітництво на двосторонньому рівні ДСНС України здійснює з Державною пожежною службою Республіки Польща, яке реалізується відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, підписаної 19 липня 2002 року.

Для реалізації положень вищезазначеної Угоди, щорічно, почергово на території України та Республіки Польща, відбуваються засідання Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, яка діє в рамках українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

В рамках українсько-польської Комісії розглядається виконання поточного спільного Плану роботи Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій із постатейним зазначенням переваг і недоліків виконання Плану.

14 листопада 2018 року у м. Луцьку відбулося VI засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Під час засідання сторони підписали План роботи Комісії на 2019-2020 роки та пропозиції до Протоколу XV засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

29-30 жовтня 2019 року Делегація ДСНС України на чолі із заступником Голови ДСНС України Білошицьким Р.М. взяла участь у VII засіданні Комісії з рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, що відбулося в м. Варшаві.

За результатами переговорів підписано Протокол за підсумками засідання та відпрацьовані пропозиції до Протоколу XVI засідання Українсько-Польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

Серед іншого досягнуто домовленості щодо включення до проєктів, що реалізуються у рамках транскордонного співробітництва та міжнародної технічної допомоги, регіони, що безпосередньо не межують з Республікою Польща.

Ще одним пріоритетним напрямом співробітництва з Республікою Польща є питання співробітництва в рамках Міжнародної дорадчої консультативної групи ООН з проведення пошуково-рятувальних операцій в умовах міста (INSARAG), оскільки польська сторона є ментором української пошуково-рятувальної команди важкого класу Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України.

У липні 2014 року вищезазначена команда пройшла атестацію і у вересні 2019 року успішно підтвердила свій статус. Це єдина в Україні команда, яка пройшла процес сертифікації за міжнародними стандартами ООН.

Тісно співпрацює ДСНС України з Державною пожежною службою Республіки Польща в межах програм європейського інструменту сусідства та партнерства "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020" та у рамках програми "Польська допомога".