Контраст
Шрифт

м. Запоріжжя: відбулася презентація дитячої збірки казок з протимінної безпеки «Зоопатруль на варті безпеки»

clock
26.02.2024 17:52

Створення книжки стало можливим завдяки Благодійному фонду «МАМА плюс Я» у рамках проєкту “Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях” та фінансується Українським гуманітарним фондом.

26 лютого на базі Класу безпеки у Запоріжжі відбулася офіційна презентація збірника під назвою «Зоопатруль на варті безпеки». У книжку увійшли казки, практичні завдання і блок для закріплення знань, створені заступницею начальника відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС області Альоною Юрковською, а також фахівцями БФ «МАМА плюс Я». Ілюстраторами збірника стали 18 вихованців Запорізької гімназії №6, чиї малюнки стали тлом книжки, яка навчатиме дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку правилам протимінної безпеки. 

Гостями презентації, окрім організаторів, стали представники Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя», Запорізької гімназії №6 і регіональні ЗМІ. 

«Мінна небезпека буде, на превеликий жаль, актуальною в Україні впродовж багатьох років. Тому, спільне завдання рятувальників, освітян і батьків створити осередок безпеки для наших дітей. Запорукою цього є систематичне навчання. Подяка усім дітям, які своїм талантом допомогли нам у створенні цієї книжки. За принципом «Рівний – рівному» ваша творчість зможе навчити тисячі дітей основоположним речам, застерегти їх від небезпек пов’язаних із вибухонебезпечними предметами» - зазначила речниця ДСНС Запорізької області Юлія Баришева.

Очільниця Благодійного фонду «МАМА плюс Я» Анастасія Грищенко зазначає, що до ілюстрування збірника долучилися 50 дітей, з яких діти вразливих категорій: з інвалідністю, діти-сироти, переселенці, разом ставши частиною великого безпекового задуму. Творчі роботи 18 учнів гімназії стали основою безпекової збірки. 

«Перед нами стояло непросте завдання – простими словами розказати дітям про головне – протимінну безпеку. Ми вирішили у формі казок, за допомогою художніх засобів та персоніфікацій подати тему мінної загрози та пояснити дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Гадаю, спільними зусиллями нам з дітьми це вдалося» - розповідає авторка казок Альона Юрковська. 

Розповсюджуватиметься безпекова добірка казок під час проведення просвітницьких заходів, які проводять для дітей рятувальники. Посібник можна завантажити онлайн для використання вихователями та педагогами.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

Схожі матеріали