Контраст
Шрифт

Розмінування України: потенційно забруднена площа зменшилася до 156 тис.кв.км

clock
29.02.2024 15:31

Територія України, яка через повномасштабну російську агресію потенційно забруднена вибухонебезпечними предметами, наразі складає 156 тис. кв. км, тобто близько 25% від загальної площі держави.

Фахівцям із розмінування вдалося зменшити її на 18 тис. кв. км, повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Рева на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Унаслідок російської агресії значні площі нашої держави забруднені вибухонебезпечними предметами (ВНП). Завдяки спільним зусиллям сил оборони та операторів протимінної діяльності, за інформацією Національного органу протимінної діяльності, минулого року вдалося скоротити з 174 тис. кв. км до 156 тис. кв. км, які на цей час оцінюються потенційно небезпечними та потребують обстеження і розмінування», - сказав він.

Надзвичайник підкреслив, що піротехнічними підрозділами ДСНС упродовж двох років великої війни обстежено 1,1 тис. кв. км, здійснено більше 84 тис. виїздів, знешкоджено понад 472 тис. ВНП, проте нині найбільш небезпечними лишаються Харківська, Херсонська і Донецька області.

Сергій Рева пояснив, що пріоритетами для ДСНС є розмінування деокупованих населених пунктів, критичної й транспортної інфраструктури, сільгоспугідь.

Він зазначив, що для забезпечення оперативного виконання робіт та реагування на повідомлення громадян про виявлення боєприпасів чисельність піротехнічних розрахунків ДСНС із 2022 року збільшено з 600 до 1900 осіб і цей процес триває.

Водночас начальник профільного відділу ДСНС наголосив, що для збереження життя і здоров’я людей та пришвидшення очищення української землі від ворожої вибухівки у Службі працює 33 машини механізованого розмінування.

Сергій Рева акцентував, що загалом сапери ДСНС розмінували більше 14 тис. об’єктів та домогосподарств, 7,8 тис. км ліній електропередач, 549 км газопроводів, 3,7 тис. км доріг, 606 км залізничних колій.

«Знаходимо "вибухові подарунки" у найбільш неочікуваних місцях, починаючи від вхідних дверей, до особистих речей, шаф, ліжок, навіть у вуликах  Найбільше небезпечні - це гранати на розтяжках», - розповів він.

У той же час начальник відділу ДСНС проінформував, що, за даними Міноборони, унаслідок підриву на ВНП загинуло 287 цивільних, у тому числі 15 дітей, ще 641 особа отримала травми, серед них 77 дітей.

Схожі матеріали