Контраст
Шрифт

Діти-рятувальники-герої війни 2022

ЛАУРЕАТИ

Максим Бровченко, 10 років

 (м. Бердянськ, Запорізька обл.)

Максим має порушення аутистичного спектру та малює космічні картини наповнені філософським сенсом. Так, юний художник продав свою картину за 10 000 гривень, а зароблені кошти перерахував військовим. У творчому доробку Максима понад 100 робіт, частина з яких зараз перебуває у Києві, а переважна більшість – на окупованій Батьківщині.

Олександр Гуцал, 14 років 

(с. Буча, Київська обл.)

Сім’я ховалася в окупації у підвалі. Сашко щодня, ризикуючи власним життям, під обстрілами пробирався крізь засідки росіян для того, щоб знайти їжу і годувати молодших дітей.

Єгор Шемет, 7 років 

(с. Щестовиця, Чернігівська обл.)

З дерев’яним автоматом у руках хлопчик-сирота охороняє зруйновану вулицю в селі, де після окупації вцілілі лише три будинки. Після звільнення села Єгор допомагає нашим піротехнікам – повідомляє де залишилися підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Гліб Бондаренко, 12 років 

(м. Харків)

Перебуваючи на дитячому майданчику під час масованого обстрілу касетними бомбами Гліб отримавши поранення у серце закрив собою 9-ти річного хлопця врятувавши йому життя.

Андрій Покраса, 15 років

(с. Колонщина, Київська обл.)

Школяр Андрій Покраса із села Колонщина  - вправний пілот дрона. Під час окупації Київщини він став аеророзвідником, допомагаючи місцевій ТРО. Результат його роботи – спалена колона із півсотні одиниць  рашистської техніки, що рухалась на Київ.

Давид Понуляк, 7 років

(м. Запоріжжя)

Першокласник Давид у запорізькому військовому госпіталі разом з мамою надає допомогу військовим – завжди спілкується із захисниками, співає їм пісні, читає вірші, в'яже сітки. Після обміну полоненими, коли українських військових привезли у госпіталь жінкам було важко, бо хлопці без рук і ніг, а маленький Давид зробив янголів і роздавав захисникам, аби їх підтримати.

Данило Сергєєв, 16 років

(Маріуполь, Донецька обл.)

Від початку бойових дій Данило допомагав гасити пожежі в будинках де були люди, що постійно спалахували від ворожого вогню, на руїнах розтрощених магазинів шукав їжу, готував разом з дорослими їжу на кострі та годував похилих віком людей. Разом з дорослими евакуювали хворих та літніх людей, що не могли без допомоги пересуватися до підвалів. Разом з дорослими ховав загиблих у дворі. Під час постійних обстрілів майже кожен день діставався до колодязя розташованому у Центральному районі Маріуполя (Новоселовка), де велись активні бойові дії, та приносив людям до підвалу таку необхідну питну воду.

Іринка Васильєва, 7 років

(м. Рівне)

Іринка на війні втратила свого татуся та дядька. Не дивлячись на це, твердо вирішила продовжити справу тата та Захищати Україну. Встигла зібрати понад 7000 євро. За ці кошти вже придбали 2 тепловізори та 2 авто, які будуть направлені на фронт, зараз в пошуках третього автомобіля. Її ціль придбати Джавелін та заробити один мільйон гривень.

ФОТОАЛЬБОМ

ВІДЕО