Контраст
Шрифт
Безручко Валентин Миколайович

Безручко Валентин Миколайович

Номінант

1956 р.н.

Дніпропетровська область

28-го жовтня у місті Підгороднє Дніпропетровського району до ОКЦ Дніпропетровського МУ ГУ МНС в області надійшло повідомлення про пожежу у приватній оселі. Причиною займання вогнем стали дитячі пустощі з вогнем малюка, залишеного без нагляду дорослих.

Доки мама хлопчика поралась біля плити на літній кухні, той знайшов собі забавку у вигляді сірників.

Спочатку загорілось у тій кімнаті, де знаходився хлопчина, затим вогонь перекинувся на всю житлову будівлю.

Біду, правда, не відразу, помітила мама дитини. Та вона не наважилась зайти всередину будинку, де вже було повно вогню й чорного чаду. Стала гукати людей на допомогу. Серед тих, хто почув її крики, й був Валентин Миколайович Безручко.

Почувши, що в оповитому полум’ям домі є трирічний малюк, літній вже чоловік не побоявся крізь розбите вікно забратися в справжнє пекло. Лише попросив сусідів, які приспіли на крики, облити його з ніг до голови водою.

Задихаючись від чаду, Валентин Миколайович знайшов всередині будинку вже майже непритомну дитину. На якусь мить мужній рятівник розгубився, бо в темряві втратив орієнтири, звідки прийшов. Знову допомогли люди, які стали гукати на нього, – на голоси він і вийшов на свіже повітря.

Говорить: не думав, що може сам загинути, зразу не було й страху – злякався вже згодом, коли став перебирати перебіг подій у пам’яті. Відразу після пожежі йому було зле - встиг наковтатися диму, але, сміється, трохи покашляв - і все минулося.

А от малому шибеникові дісталося серйозніше: його доправили до реанімаційного відділення обласної клінічної дитячої лікарні з діагнозом «Отруєння продуктами горіння», де підключили до апарату штучної вентиляції легенів.