Контраст
Шрифт
Сафонов Владислав Геннадійович

Сафонов Владислав Геннадійович

Лауреат

1970 р.н.

Полтавська область

О 18:00 27–го травня в селищі міського типу Шишаки, що на Полтавщині, з річки Псьол Владиславом Геннадійовичем Сафоновим було врятовано двох хлопчиків, 1999 та 2001 років народження, які тонули в річці поблизу Шишацької ГЕС. Владислав Сафонов став випадковим свідком коли 11-річний Валерій та 9-річний Владислав тонули на річці Псьол. Напередодні нещасного випадку діти без догляду батьків відправилися на річку де під час купання потрапили до швидкої течії і почали тонути.

Непритомні тіла, які течія пронесла майже 20 метрів, помітив із берега Владислав Сафонов. Він відразу кинувся на допомогу. Спочатку рятівник витяг тіло молодшого хлопчика та зробив йому штучне дихання. Побачивщи, що із легенів хлопчика полилася вода та з’явились ознаки життя, він кинувся у воду за другою дитиною. Через велику течію тіло хлопчика віднесло на значну відстань, і він пішов під воду. Владислав поплив до місця де останній раз бачив тіло хлопчика. Через декілька невдалих спроб занурювання йому вдалося знайти Валерія і він витягнув його на берег. Діставшись до берега Владислав Сафонов зробив штучне дихання врятованому і той прийшов у свідомість. Після цього рятувальник зателефонував до швидкої допомоги та викликав службу МНС і міліцію.

Карета швидкої допомоги відвезла дітей до центральної районної лікарні з діагнозом - переохолодження. Завдяки сміливим діям Сафонова Владислава  Геннадійовича було врятовано життя двох малолітніх дітей.