Контраст
Шрифт
Токовий Андрій Анатолійович

Токовий Андрій Анатолійович

Номінант

1977 р.н.

Житомирська область

10 липня 2010 року Андрій Токовий, знаходився в с. Давидівка Володарсько-Волинського району на дні народженні родички. На святкування зібралося багато гостей та родичів. Через декілька годин одна з гостей побачила як 9-річний Сергійко - онук ювілярки, через паркан поліз на ляду, що закривала криницю. Там він побачив шампур і вирішив його прибрати, щоб не загубився. Хлопчик не знав, що дерев’яна ляда прогнила, та сміливо став на кришку. Через секунду він вже впав в колодязь.

Сусідка крикнула «Дитина в криницю провалилася!», але її ніхто не почув. Час уходив… Вона крикнула другий раз. Тепер люди її почули. Всі кинулися до колодязя. Близько сорока чоловік товпилися в кутку подвір’я, прислухаючись до гулкого крику дитини, і всіх їх тримала паніка – ніхто з них не міг навіть поворухнутися.

Андрій Токовий почув галас пізніше всіх. Не зупиняючись розштовхав всіх, на мить глянув у середину криниці, оцінюючи ситуацію. До води було метра 3-3,5. У воді, держачись однією рукою за шланг насосу, несамовито кричав та борсався хлопчина. Плавати дитина не вміла.

На ходу роздягаючись, руками впираючись в протилежні стінки, ноги самі знаходили уступи в бетоні – він спустився в колодязі до самої води та зависнув над нею. Перелякана дитина побачила його і одразу перестала волати. Рятувальник фактично ліг на воду та простягнув малому руку.

Сергійко схопився «в замок». Однім рухом Андрій вирвав дитину з води та підняв догори, іншою рукою підштовхував його вище. І так до самого верху. На «твердій землі» чоловіки вже отямилися та підхопили малого. Поки рятівник вилазив із бетонної ями, врятованого передали мамі. З переляку жінка сказати нічого не могла – закутала сина в ковдру, що принесли люди, та понесла додому відпаювати гарячим чаєм. Сергій відкашлювався від води, що добряче наковтався та тремтів від холоду й переживань. Пізніше, у вечері, мати хлопчика особисто і сердечно подякувала Андрія.