Контраст
Шрифт
Шаруда Олексій Анатолійович

Шаруда Олексій Анатолійович

(1980 р. н., Донецька область)

16 серпня 2015 року перший заступник начальника 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області підполковник служби цивільного захисту Шаруда Олексій Анатолійович знаходився вдома. Близько 2200 він працював на подвір’ї та почув далеко постріли, а через лічені секунди свист снарядів та вибухи в Південно-східній стороні селища. У цей час припинилось електроживлення по всьому селищу і він зрозумів, що стався обстріл житлових будинків селища. Повернувшись в будинок він разом з дружиною та дітьми почав збирати речі для виїзду із селища.

Приблизно о 2210 до Олексія зателефонував диспетчер Служби порятунку в м. Маріуполі та повідомив, що в с. Сартана, по вул. Громова внаслідок артилерійського обстрілу загорілися будинок та газопровід. Він сів у свій автомобіль і попрямував за даною адресою. Під час руху дав розпорядження диспетчеру в м. Маріуполі, щоб відправляли пожежні розрахунки на ліквідацію пожежі за вказаною вище адресою, але у разі повторного обстрілу, припинити рух техніки.

По приїзду до місця обстрілу на вул. Громова, він побачив відкрите горіння газопроводу, зруйнований будинок, а в 15 метрах від нього – скупчення людей, які марно намагалися зупинити проїжджаючі автомобілі. Олексій підійшов до людей. До нього підбіг хлопець і сказав, що потрібна допомога жінці та дитині, які постраждали від обстрілу. На питання чи викликали люди швидку допомогу, вони відповіли, що викликали, але карету швидкої допомоги можуть поки не пропускати на блокпосту.

Зупинивши іще один автомобіль, до нього поклали поранену жінку, а Олексій посадив поранену дівчинку та її батька у свій автомобіль та двома машинами вивезли поранених з місця обстрілу у бік міста Маріуполь. Проїхавши біля 8 км, Олексій побачив чотири карети швидкої допомоги, які рухались йому назустріч, вискочив із автомобіля, зупинив одну з карет швидкої і передав медичним робітникам поранену дівчинку та її батька, а інші карети направив у бік селища Сартана.

Олексій повернувся на місце обстрілу, до будинку, де горить газопровід. Переконавшись, що загрози домоволодінням, які стоять поруч, не має, віддав розпорядження начальнику караулу 25 державної пожежно-рятувальної частини провести підготовку до розгортання і чекати газову службу.

Від місцевого населення він дізнався, що снаряди падали у різних місцях селища, є поранені та загиблі за іншими адресами. В найкоротші терміни Олексій спільно з представниками селищної ради, співробітниками МВС, депутатським корпусом селищної ради організували штаб та чотири групи по встановленню характеру пошкодження житлових будинків, газопроводу, електромереж, а саме основне – знаходження поранених. У ході обстеження, станом на 0130 17 серпня 2015 року було виявлено двоє загиблих та шістьох поранених мирних громадян та 54 пошкоджених житлових будинків.