Контраст
Шрифт
Яковлева Віра Сергіївна

Яковлева Віра Сергіївна

(2006 р.н., Полтавська область)

Пожежа сталася 3 лютого у селі Макіївка Лубенського району. Учениця 2 класу Віра Яковлева через те, що мама до пізнього вечора доїть на фермі корів, часто залишалася за старшу із молодшими братом та сестрою.

До обов’язків дівчинки входило розігріти та накормити 6-річних двійнят, пограти із ними, а також вивчити уроки.

В той день мати трьох дітей забула зачинити вхідні двері на навісний замок (так вона робила завжди коли йшла на роботу) це і спасло життя дітям. Коли в старенькій хаті через коротке замикання електромережі почалася пожежа, Віра зрозуміла - потрібно бігти.

- Було дуже багато диму. Братик вирішив розвіяти дим вентилятором, а сестричка - хотіла сховатися під ковдру, - розповіла 8-річна Віра. - Але я відразу ж повитягали побутові прилади з розетки. А Льошу і Машу посадила на лавку в коридорі і почала одягати. Через дим було важко дихати, тому відкрила на вулицю двері.

Одягнувши молодших брата та сестру Віра зовсім забула про себе. Вже коли вибігла на засніжену вулицю побачила, що боса. Дівчинка побачила мамині чоботи та швидко пірнула у них. Маленька героїня відвела Олексійка та Машу до сусідки баби Галі.

З сусідського вікна діти побачили, що будинок вже повністю охоплений вогнем. Віра згадала, що потрібно викликати рятувальників і попросивши мобільний зателефонувала за номером «101».