Контраст
Шрифт
Абакумець Вадим Володимирович

Абакумець Вадим Володимирович

Лауреат

(1986 р.н., Чернігівська область)

3 червня 2014 року о 05:30 у Чернігові до служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що 30-річна мешканка обласного центру намагається вчинити самогубство шляхом стрибка у воду з пішохідного мосту через р. Десна.

За викликом оперативно прибуло відділення аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення. На місці події з’ясувалося, що жінка знаходиться на розташованій з боку моста навісній металевій конструкції і нікого до себе не підпускає. Проте, рятувальники знайшли з жінкою спільну мову й 28-річний молодший сержант служби цивільного захисту Вадим Абакумець за допомогою гірничорятувального обладнання спустився до неї.

В ході майже 2-х годинної розмови, що велась на хиткій металевій конструкції на висоті понад 25 метрів від води, рятувальник з’ясував причини, які спонукали жінку до такого вчинку, душевною бесідою відволікав її від думок про самогубство та переконував, що ніякі життєві негаразди не варті людського життя.  Вадиму кілька разів вдавалося вмовляти жінку піднятися наверх, але як тільки вона бачила на мосту когось зі співробітників інших оперативних служб, то одразу починала панікувати. Тим часом у обох все більше німіли руки та ноги, триматися ставало все важче. До того ж жінці було зле й щоб та не втратила свідомість, рятувальник кілька раз давав їй заспокійливі ліки. Після того, як Вадим попросив всіх відійти якомога далі, він таки вмовив жінку не скоювати самогубство, допоміг їй піднятися на міст і передав в руки психологу обласного Управління ДСНС. Рятувальники відвезли жінку додому, де її чекала малолітня донька.