Контраст
Шрифт
Гетьман Станіслав Іванович

Гетьман Станіслав Іванович

Лауреат

(1972 р.н., Дніпропетровська область) 

23 травня о 09:00 на пункт зв’язку Чаплинської місцевої пожежної команди Васильківського району надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку в селі Чаплино.

Помітив пожежу та викликав рятувальників сусід, Гетьман Станіслав Іванович, колишній співробітник місцевої пожежної команди. Чоловік не став очікувати приїзду пожежного автомобіля, одразу викликав швидку медичну допомогу та побіг на порятунок до будинку, з якого йшов дим. Станіслав Іванович знав, що в будинку мешкає сім’я з малолітніми дітьми, тому чоловік почав швидко вибивати вікна та приступив до пошуку людей. В одній з кімнат, охопленою димом, було знайдено дітей у непритомному стані, дворічну Марійку та п’ятирічного Владислава. Чоловік власноруч виніс двох малюків на свіже повітря та передав їх до рук рятувальників, які вже прибули на місце пожежі. Вогнеборці одразу надали непритомним дітям першу невідкладну долікарську допомогу та привели до тями. По приїзду швидкої допомоги, діти були вже у свідомості. Рятувальники передали дітей медичним працівникам.

О 10:25 вогнеборці місцевої пожежної команди ліквідували пожежу в будинку. Вогнем було пошкоджено домашнє майно.

Як з’ясували співробітники ДСНС, пожежа виникла, коли діти залишились вдома на самоті. Мама повела до школи старшого десятирічного сина  Олексія, а Марійку та  Владислава замкнула в будинку.