Контраст
Шрифт
Сердюк Олександр Іванович

Сердюк Олександр Іванович

Лауреат

(1975 р.н., Полтавська область)

Подія трапилася 7-го березня близько 17:00. 38-річний електрик районної лікарні, мешканець села Довгалівка Великобагачанського району Олександр Сердюк саме повернувся з роботи коли до нього підбігла донька Настя та повідомила про те, що на ставку тонуть діти. Олександр побіг до ставка який знаходиться неподалік від його будинку. Метрів за шість від берега Олександр побачив дитину, яка трималася за крижину та кликала на допомогу. Це була шестирічна Даша, яка приїхала у гості із батьками на вихідні до бабусі. Разом із подругою 4-х річною Дашею вона пішла до місцевого ставка аби прогулятися по кризі.  Коли Олександр Сердюк біг на допомогу потопаючій дівчинці, друга дитина вже щезла під водою.

Лід чоловіка не витримав і той почав ламати його руками та ногами. Глибина у цьому місці була десь приблизно 1,5 метрів, але і ця глибина для малолітніх дітей була дуже великою та небезпечною.

Коли електрик взяв дівчинку на руки та почала кричати: «Де – Даша?!». Оглянувшись навколо себе Олександр побачив під кригою щось червоне.

Лівою рукою  потягнувся та дістав дитя з-під криги і підняв угору. Подивився у її очі – зіниці були розширені. Максимально підняв її над собою і намагався нести вниз обличчям. Мабуть через це вода із легенів вийшла і дівчинка почала хрипіти. Олександр ніс двох дітей штовхаючи поперед себе поламану кригу.

На березі дітей забрали та вкутали в ковдри.