Контраст
Шрифт
Аржевічев Дмитро Вікторович

Аржевічев Дмитро Вікторович

Номінант

1971 р.н.


Дніпропетровська область

В.о. заступника начальника центру з питань технічної експлуатації Центру телекомунікаційних послуг № 3 (м. Дніпродзержинськ) Дніпропетровської філії ПАТ «Укртелеком»

14 червня 2012 року Дмитро Аржевічев врятував 3 людей, які ледь не потонули через сильний шторм на водосховищі поблизу Дніпродзержинської гідроелектростанції у Дніпропетровській області. У той день пан Дмитро їхав на автомобілі через греблю Дніпродзержинської ГЕС. Він помітив дівчину, яка намагалася зупинити автомобілі. Як з'ясувалося, вона просила по допомогу, оскільки її рідні потрапили в аварію на вітрильному катамарані. Дівчина розповіла, що її чоловік та його батьки плавали на судні. Раптом почався сильний буревій, через який вони не могли пристати до берега. Через сильний вітер на катамарані зламалася щогла, хвилі били його об берегові укріплення водосховища. Дівчина також була на судні, але їй вдалося самостійно доплисти до берега. Її чоловік лишився з батьками. Дмитро Аржевічев оперативно оцінив ситуацію. На той час на березі зібралася уже велика кількість людей, які не могли нічого вдіяти, оскільки бетонні плити були надзвичайно слизькими та замуленими. До постраждалих було дуже важко дістатися. Тоді пан Дмитро почав шукати людей, які могли б йому допомогти. Разом з водієм одного з автобусів він знайшов трос і ціною величезних зусиль їм вдалося прив'язати судно до берега. По мотузці Дмитро Аржевічев тричі спускався на катамаран, щоб винести на берег людей.

Спочатку він надав допомогу жінці 1948 р.н. Постраждала отримала сильну черепно-мозкову травму і поранила руку. Вона ледь не захлинулася і перебувала у воді, з останніх сил тримаючись за уламки катамарану. Пан Дмитро виніс жінку на берег та почав приводити її до тями, зокрема, він зробив їй штучне дихання. Надавши жінці першу медичну допомогу, пан Дмитро знову двічі повертався на катамаран аби забрати її чоловіка та сина. Таким чином, завдяки мужності і відвазі Дмитра Аржевіча були врятовані 4 людини - родина Змієвських.

Відео

Психологічне забезпечення