Контраст
Шрифт
Криворучко Ігор Володимирович

Криворучко Ігор Володимирович

Номінант

1975 р.н.

Волинська область

Старший пожежний Державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Луцька Луцької міськрайонної служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту

9 січня 2012 року на ставку у с. Гаразджа Луцького району стався нещасний випадок, який міг би завершитися трагічно, якби не рішучі та оперативні дії співробітників МНС.

У той день на ставку провалився під кригу 58-річний рибалка. Двоє місцевих мешканців — 25-річний Михайло та 26-річний Андрій Горінчуки – кинулись йому на допомогу, але і самі опинились у воді. Інші очевидці події негайно зателефонували до оперативно-рятувальної служби МНС. Першою на допомогу постраждалим прибула чергова варта самостійної державної пожежної частини №1 м. Луцька. За допомогою рятувального кругу співробітникам МНС вдалося витягнути на берег  молодих хлопців. Проте рибалка був надто далеко від берега. Крім того, він був знесилений і не міг самостійно вибратись на поверхню. Поки юнакам надавалася допомога він з останніх сил тримався за кригу, фактично повністю перебуваючи у воді. Старший пожежний Ігор Криворучко та водій пожежного автомобіля Сергій Шеверда, спираючись на драбину-палку, обережно поповзли по кризі до ополонки, намагаючись врятувати літнього чоловіка. Але наблизитись до людини, яка тонула, ближче ніж на 10 метрів вони не могли, оскільки лід почав ламатись. Тоді Ігор Криворучко обв’язався мотузкою і стрибнув у крижану воду. Глибина на середині ставка сягала більше 2 метрів. Розгортаючи кригу руками, рятувальник зміг схопити рибалку і виштовхнути його з води. На цей час чоловік уже втратив свідомість. На краю крижини рятувальнику вдалося розмістити постраждалого на ношах. Після цього співробітники МНС, які знаходилися на березі, за допомогою мотузки почали витягати їх з води.  Доправивши постраждалого у безпечне місце, бійці МНС звільнили його від мокрого одягу та ще до приїзду медиків надали йому першу долікарську допомогу. Саме завдяки мужності Ігоря Криворучко життя людини вдалося врятувати.

Відео

Психологічне забезпечення