Контраст
Шрифт
Кульчицький Роман Володимирович (ліворуч) та Сов’як Віктор Петрович

Кульчицький Роман Володимирович (ліворуч) та Сов’як Віктор Петрович

Лауреат

(1994 р.н., Тернопілська область, студент.) 

Сов’як Віктор Петрович
(1994 р.н., Тернопілська область, студент.)

Уранці 26 червня двоє друзів – Роман Кульчицький та Віктор Сов’як – поспішали до коледжу, де навчаються на слюсарів з ремонту автомобілів. Їхня автівка саме заїхала у с. Мшанець, як раптом хлопці помітили попереду вантажну фуру, що «петляла» по дорозі. Усі машини роз’їжджались урізнобіч, намагаючись уникнути зіткнення. Роман і Віктор зрозуміли, що тут щось не так.

«Коли ми наблизились до пішохідного переходу, пригальмували, щоб пропустити людей, – каже Віктор. – І побачили, що по зустрічній смузі рухається фура DAF, не збираючись зупинятися. Придивившись, ми помітили, що за кермом не видно водія. Миттю переїхали на його бік, вискочили з автівки та побігли назустріч вантажівці. Роман на ходу відчинив двері, а я заскочив на підніжку. Спершу хотів затиснути ручне гальмо, але не зміг, бо на ньому лежав водій. Відсунути водія не вистачало сил, адже він був міцної статури. Тому довелося спрямувати машину на узбіччя. На щастя, маневр вдався, і в дорожній пригоді ніхто не постраждав».

Віктор залишився біля водія, який важко дихав і був непритомний. А Роман, аби не гаяти часу до приїзду швидкої та не втратити шанс врятувати людину, поїхав за сільським фельдшером. За кілька хвилин він привіз жінку, яка надала першу медичну допомогу водію. Як з’ясувалось, у чоловіка стався серцевий напад. Трохи згодом прибула швидка та відвезла його в Теребовлянську районну лікарню. Лише тоді, зачинивши двері у фурі і передавши ключі продавцеві магазину, розташованому неподалік, хлопці продовжили шлях до Тернополя.