Контраст
Шрифт
Щербак Віталій Валентинович

Щербак Віталій Валентинович

Лауреат

(1984 р.н., Черкаська область.)

Родина Буркацьких із с. Червона Слобода із жахом і сльозами на очах пригадує той чорний день.

25 квітня їхню оселю в лічені хвилини охопило полум’я – у веранді замкнуло проводку. Дідусь із бабусею та донька з немовлям були удома. Коли сталася пожежа, вони намагалися її загасити, проте не змогли. Тоді мати буквально виштовхнула доньку з онукою, аби хоч вони врятувалися. За мить старенькі опинилися у вогняній пастці. Шлях до виходу миттєво відрізало полум’я.

Віталій Щербак живе на сусідній вулиці. Він саме вийшов на подвір’я до машини. Побачивши клуби диму, хлопець під’їхав, аби з’ясувати, в чому справа. Зачувши, що в хаті люди, чоловік без вагань кинувся до палаючого будинку через вікно. Серед густого диму він знайшов господиню оселі. За лічені хвилини рятувальник евакуював 68-річну пенсіонерку з палаючого будинку. Далі відважний рятувальник кинувся на порятунок господаря. Уся кімната була задимлена, і вогонь швидко поширювався. Обстеживши ще раз будинок, хлопець майже навпомацки знайшов старенького, який перебував на межі втрати свідомості. Вже за мить 71-річний дідусь знаходився у безпечному місці.

Відважний будівельник із хоробрим серцем провів рятувальну операцію, як справжній професіонал. А потім ще й допоміг пожежникам – перекрив газ і знеструмив будинок.