Контраст
Шрифт
Стеценко Валентин Володимирович

Стеценко Валентин Володимирович

Лауреат

(1987 р.н., Запорізька область, командир відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини з охорони Жовтневого району м. Запоріжжя. )

9 травня о 17:28 в одній з квартир 9-поверхівки на вул. Молодіжна в смт Степногірськ Василівського району сталася пожежа. У квартирі на 8-му поверсі горіли домашні речі на площі 25 кв. м. На цей час у квартирі поверхом вище перебували на самоті 8-річна Діана та 11-річний Сашко. На допомогу мешканцям будинку прибіг Валентин Стеценко, командир відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Запоріжжя.

Звільнившись вранці з чергування, він приїхав додому в смт Степногірськ. У момент виникнення пожежі він перебував неподалік та одразу викликав рятувальні підрозділи. Не гаючи часу, він забіг до під’їзду і почав дзвонити та стукати у двері квартир на всіх поверхах, аби люди покинули помешкання. Вже на 6-му поверсі він зрозумів, що без засобів захисту дуже важко дихати. Люди дали йому мокрий рушник, і він увійшов до палаючої квартири. Переконавшись, що там нікого немає, Валентин Стеценко піднявся на 9-й поверх, аби надати допомогу мешканцям. Із жодної квартири ніхто не вийшов. Через збіг обставин Діана та Артур у цей момент знаходились на балконі і не почули, що хтось стукає у двері. Валентин почав відкривати вікна у під’їзді аби випустити їдкий дим. Саме в цей час він почув, як гуркнули двері поверхом вище. Забігши до квартири, рятувальник заспокоїв дітей, тому що маленька Діана дуже хвилювалася і плакала. Вже за хвилину Валентин вивів дітей на вулицю.