- навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, навичкам діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях
- формування у дітей поваги до професії пожежного
- залучення молоді до вивчення історії пожежно-рятувальної служби
- розвиток та прояв особистих творчих здібностей дітей та підлітків
- популяризація серед дітей і молоді здорового й активного способу життя
- залучення широкого загалу школярів до вивчення правил безпеки життєдіяльності та їх пропаганди серед населення
- формування у дітей та молоді навичок збереження навколишнього середовища
- розкриття творчих здібностей та організація змістовного дозвілля школярів і молоді
- виховання у підростаючого покоління громадянських та патріотичних почуттів, культурних і естетичних смаків
- залучення батьківської, педагогічної та творчої громадськості до навчання підростаючого покоління навичкам поводження в надзвичайних ситуаціях
Організаторами Фестивалю виступають Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Добровільне пожежне товариство України за підтримки Міністерства освіти і науки України, інші зацікавлені установи та організації.
Учасниками Фестивалю можуть бути дружини юних пожежних загальноосвітніх навчальних закладів.
Склад команди – 6 підлітків віком не старше 17 років.
Керівниками команди можуть виступати: педагог, тренер призначений керівником навчального закладу або відповідальним органом управління освіти (керівником команди може бути і закріплений за командою працівник ГУ МНС, представник ДПТ України).
Учасники Фестивалю повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт або учнівський квиток з фотокарткою, яка перекривається на 1/3 печаткою навчального закладу).
Для реєстрації дружин - учасниць Фестивалю до оргкомітету надаються:
- медичні довідки про стан здоров’я членів дружини встановленого зразка;
- копії свідоцтв про народження або паспортів членів дружини, ідентифікаційних кодів членів дружини, ідентифікаційних кодів та паспортів одного з батьків кожного члена дружини;
- список дружини, затверджений керівником навчального закладу або органом управління освітою;
- копія наказу керівника навчального закладу або відповідального органу управління освіти про відрядження дружини та педагога-керівника, на якого покладається відповідальність за безпеку дітей;
- копія протоколу та рішення суддівської колегії обласного етапу змагань.
У заявці вказується склад дружини-переможця, прізвище, ім'я та по батькові, вік усіх учасників, а також навчальний заклад, прізвище, ім'я та по батькові директора навчального закладу, керівника дружини (педагога або відповідального працівника управління (відділу) освіти) район, область.
згідно діючого Положення про проведення Всеукраїнського Фестивалю Дружин юних пожежних.
Відповідно до статті 39, статті 41 Кодексу цивільного захисту України та на виконання Наказу № 1223/1057 від 27.09.2012 року Міністерства надзвичайних ситуацій України та Міністерства освіти і науки молоді та спорту України “Про затвердження Положення про Всеукраїнській фестиваль дружин юних пожежних”, формування культури безпеки життєдіяльності серед дітей та молоді організовується і здійснюється центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, громадськими організаціями шляхом проведення шкільних, районних(міських), обласних та всеукраїнських змагань з безпеки життєдіяльності, організовані Державною службою з надзвичайних ситуацій для дітей шкільного віку, у всіх областях України та столиці відбулися Всеукраїнські обласні фестивалі дружин юних пожежних.
Основним завданням всіх команд в областях і м. Києві є навчити молодь відповідальності за збереження життя та здоров'я людей, матеріальних цінностей від пожеж, правил пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності.
Справжнім випробуванням для юних рятувальників стають спортивні змагання, під час яких діти повинні вміло користуватися рятувальним спорядженням, швидко відповідати на запитання з основ медицини тощо. Виконання даних вправ вимагає від юних рятувальників неабиякої згуртованості та хорошої фізичної підготовки. Загалом яскраве відчуття свята, бажання перемогти, високий рівень підготовки – все вражає і створює особливу атмосферу свята, розкриває в учасників нові грані талантів та самореалізації, надихає на демонстрування всього найкращого, чого вони навчилися у процесі підготовки до змагань. На жаль, переможцями не можуть бути всі, отож журі вибирає найкращих.
Слід зазначити, що цей захід викликає чималий інтерес у громадян. А це свідчить про те, що професія рятувальника є дійсно важливою та цікавою для усіх верств населення.