Контраст
Шрифт

Піротехніки ДСНС обстежують акваторію країни від вибухонебезпечних предметів

clock
27.05.2022 14:31

150 вибухонебезпечних предметів вилучили сапери ДСНС під час обстеження акваторії країни. В переважній більшості, на Київщині.  Про це сьогодні в рамках престуру для українських та іноземних медіа повідомив начальник Відділу піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС України Сергій Рева.

Озеро Блакитне у с. Горенка опинилося в епіцентрі обстрілів окупантами, які перебували під Києвом. Другий день тут працюють піротехніки та водолази ДСНС: очищують водойму до початку купального сезону. Врожай за два дні – 10 боєприпасів, серед яких артснаряди, постріли від гранатометів, вибухонебезпечні елементи від систем залпового вогню. Все це смертоносне залізяччя становить реальну загрозу для людей. 

Для того щоб знайти боєприпаси, рятувальники використовують підводний дрон. Після чого до роботи приступають водолази-піротехніки, які підіймають їх на поверхню. Одночасно з підводним розмінуванням обстежуються й прибережні території. Заключний етап – перевезення та ліквідація вибухонебезпечного залізяччя контрольованим підривом на спеціальному полігоні.

За словами Сергія Реви, щодня піротехніки працюють, щоб очистити території від боєприпасів, яких ворог залишив дуже багато на нашій землі. Тому в деокупованих територіях або в місцях, де проходили бойові дії, зараз не варто заходити або заїжджати на необстежені ділянки. 
 
Довідково. Від початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації знешкоджено 122 тис. 555 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 979 авіаційних бомб. Обстежено територію площею 23 тис. 888 га.

ВІДЕО ДЛЯ ЗМІ

Схожі матеріали