Полтавська область: оперативна інформація щодо ліквідації наслідків обстрілу торгового центру (станом на 15.00 29.06.2022)

clock
27.06.2022 21:00

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ щодо ліквідації наслідків обстрілу торгового центру  «АМСТОР» м. Кременчук 27 червня 2022 року (станом на 15.00 29.06.2022)

27 червня о 15.53 у м. Кременчук внаслідок ракетного обстрілу сталося влучання в будівлю ТЦ «АМСТОР» з руйнуванням та послідуючим горінням на всій площі (10 тис. 300 м.кв.).

Довідково:

Торгівельний комплекс «Амстор» - двоповерхова будівля розміром 105х98х11 метрів, загальною площею 10 тис 300 м. кв., стіни та перегородки виконані із силікатної цегли, перекриття залізобетонні, розташований за адресою м. Кременчук, вул. Халаменюка, 7.

Негайно до місця події (о 16.05) було направлено 25 осіб та 5 од. техніки, які з 16 год. 10 хв. почали прибувати до місця події, першочергово проводити розвідку, пошук і порятунок постраждалих та гасіння пожежі. У ході розвідки першими підрозділами було врятовано 5 осіб.

Відповідно до порядку взаємодії було організовано оповіщення сил цивільного захисту (швидка медична допомога, Нацполіція, Нацгвардія, комунальні служби, пожежний потяг Укрзалізниці та Збройні сили) їх залучення до ліквідації наслідків обстрілу та поетапне нарощування.

Станом на 8 год. з метою нарощування сил, додатково до підрозділів Полтавського гарнізону було направлено понад 140 осіб та 20 од. техніки з Кіровоградської та Черкаської областей, м. Києва, Мобільного рятувального центру ДСНС, Черкаського інститут пожежної безпеки та мобільну оперативну групу апарату ДСНС.

Для надання психологічної допомоги постраждалим було залучено 14 психологів ДСНС.

На момент прибуття підрозділів ДСНС площа пожежі складала близько 10 тис. 300 м. кв. З метою гасіння окремих осередків пожежі, оперативного розбору будівельних конструкцій та пошуку постраждалих і загиблих, об’єкт було розподілено на 5 оперативних дільниць.

Заходи з гасіння окремих осередків пожежі, розбирання завалів та пошук постраждалих і загиблих забезпечено в цілодобовому режимі, робота особового складу організована позмінно.

Пожежу локалізовано о 00 год. 30 хв. 28 червня на площі 10 тис. 300 м.кв., ліквідовано о 3 год. 50 хвилин.

Станом на 15 годину 29 червня пошукові роботи продовжуються, здійснюється розбирання пошкоджених будівельних конструкцій за допомогою важкої інженерної техніки та засобів малої механізації. 

Працюють дві оперативні дільниці на найбільш складних ділянках робіт.

Підрозділами ДСНС обстежено та розібрано уламки будівельних конструкцій на 75 % загальної площі об’єкту. 

Слідчими оперативними групами Нацполіції проводяться слідчі дії.

Внаслідок обстрілу торгівельного центру загинуло 18 осіб (з яких 1 особа померла в лікарні), під час розбору завалів виявлено 8 фрагментів людських тіл.

За медичною допомогою звернулося 65 осіб, з них 26 було госпіталізовано до лікарні інтенсивного лікування м. Кременчук. Усім постраждалим надається необхідна медична допомога.

Близько 17 год. 27 червня під час гасіння пожежі втратив свідомість начальник чергової зміни ОКВ 4 ДПРЗ, якого з попереднім діагнозом отруєння продуктами горіння було доставлено до реанімаційного відділення Кременчуцької ЦРЛ. На цей час проходить амбулаторне лікування.

О 4 год. 12 хв. 29 червня під час підготовки до демонтажу залізобетонних плит, стався зсув однієї з них, внаслідок чого отримали травми два співробітника ДСНС – начальник караулу 5 ДПРЧ м. Миргород, якого доставлено до реанімаційного відділення Кременчуцької ЦРЛ з попереднім діагнозом перелом кісток тазу та старший рятувальник дозиметрист АРЗ СП, який отримав закриту черепно-мозкову травму та розтяження зв’язок правої ноги.

Охорона місця проведення аварійно-рятувальних робіт здійснюється силами Нацгвардії та Нацполіції.

Координацію заходів на місці події здійснює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Місцевими органами влади організовано всебічне забезпечення залучених до ліквідації наслідків обстрілу сил і засобів.

До робіт залучено 349 осіб та 50 од. техніки, з них від ДСНС 152 осіб та 32 од. техніки ( ТРО 30 осіб; НГУ 40 осіб; комунальні служби 110 осіб, 13 од. техніки, НПУ 14 осіб та 4 од. техніки, швидка медична допомога 3 особи та 1 од. техніки).

ФОТОАЛЬБОМ

 

Схожі матеріали