Контраст
Шрифт

Рятувальники обстежують акваторію Миколаївської області на наявність вибухонебезпечних предметів

clock
01.07.2023 17:56

Так, для проведення таких робіт на території одного з підприємств Миколаєва 1 липня використовувалось сучасне спеціальне обладнання, а саме: підводний робот CHARPIE, підводний дрон FIFISH V6 EXPERT M100, гідрографічний апарат SONOBOT 5.

Обстеження проводились із залученням спеціального катера для розмінування типу “річка-море”, водолазно-рятувального катера “Рятувальник 2019” та водолазно-рятувального катера “Crouline”.

У місцях, де водолази виявили вибухонебезпечні предмети, встановлювались огороджувальні буї, після чого боєприпаси було піднято на поверхню та човном транспортовано на берег для завантаження у спеціальний піротехнічний автомобіль, щоб у подальшому знищити небезпечні знахідки у спеціально відведеному місці.

«Обстеження акваторії - це ще один із напрямків наших фахівців ДСНС. Наразі ми удосконалюємо свої навички та задіюємо роботизовано техніку, сучасні катера та підводні дрони, які пришвидшать процес розмінування водойм. Попереду багато роботи, але ми готові до цих викликів,» - зазначив Голова ДСНС Сергій Крук.

Загалом, на території Миколаївської області наразі вже вдалося очистити від ВНП понад 15 га акваторій. А використання сучасних засобів виявлення небезпечних залишків війни, таких як підводні дрони та роботизована техніка, дозволить пришвидшити процес розмінування водойм та убезпечить особовий склад від травмування.

Схожі матеріали