Фахівці ДСНС взяли участь у брифінгу, присвяченому питанням розмінування деокупованих територій України

clock
06.09.2022 13:38

Сьогодні в Мілітарі Медіа Центрі, котрий діє на базі Міністерства оборони, відбувся брифінг на тему «Розмінування піротехнічними підрозділами МВС деокупованих територій».

Від ДСНС на брифінгу слово мав Олег Бондарь, начальник Управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України.

Він поінформував, що внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну майже половина території нашої держави була забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. На цей час вдалося зменшити площу потенційно небезпечної території із 300 тисяч квадратних кілометрів до 185 тисяч. Однак ситуація ускладнюється постійними обстрілами територій на напрямках Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Одеської, Сумської та Миколаївської областей.

Значну проблему також становить забруднення мінами та вибухонебезпечними предметами річок, водойм та водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів, гідротехнічних споруд та морських портів. Загальна площа потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами акваторій України становить близько 16 тисяч квадратних кілометрів.

«З початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, - наголосив Олег Бондарь, - піротехніки ДСНС щоденно виконують завдання щодо розмінування населених пунктів, об’єктів інфраструктури та територій.

Всього з 24 лютого 2022 року здійснено 25 тис. 190 залучень, виявлено, вилучено та знешкоджено192 тис. 230 од. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 2 тис. 106 авіаційних бомб, обстежено територію площею 69 тис. 856 гектарів. 

Начальник Управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування піротехніками ДСНС зауважив, що на сьогодні також обстежено 48 тисяч 630 гектарів земель сільськогосподарського призначення на деокупованих територіях України.

Він зазначив також, що для виконання завдань і заходів з гуманітарного розмінування у системі ДСНС діють понад 160 піротехнічних відділень загальною штатною чисельністю близько 1000 осіб, які розташовані у кожній області.

 

 

 

 

Схожі матеріали