Контраст
Шрифт

Фонд Східна Європа разом з ДСНС і МОН облаштують у школах укриття

clock
08.08.2022 14:35

Фонд Східна Європа у співпраці із Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством освіти запустили програму «Безпечна школа», в межах якої облаштують 20 укриттів.

Про це йшлося під час зустрічі, яка пройшла 8 серпня за участі президента Фонду Віктора Ляха, Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, заступника Голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Романа Примуша та заступниці Міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко.

У межах програми «Безпечна школа» Фонд спільно з ДСНС і МОН оберуть 20 шкіл у відносно безпечних областях України: Вінницькій, Хмельницькій, Одеській та у Києві. З-поміж цих 20-ти, 16 шкіл отримають базовий пакет обладнання для укриттів: електрообігрівачі, аварійні світильники, аптечки, кулери та фільтри для води, роутери, меблі для сидіння, матеріали для занять та ігор з дітьми тощо.

Укриття чотирьох шкіл (по одній в кожній області), крім забезпечення необхідним обладнанням, ще й відремонтують. Вони стануть «модельними» укриттями. Ініціатива триватиме від 1 серпня 2022 року по 31 січня 2023 року.

«Неабияк приємно відзначати старт програми «Безпечна школа», який є прекрасним прикладом синергії держави в особі профільного міністерства і ДСНС та нашого надійного партнера – Фонду Східної Європи – в подоланні неймовірних викликів, які стоять перед Україною», – наголосив під час зустрічі Роман Примуш, заступник Голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, запевняє: 20 укриттів – це лише пілотний проєкт. «Ми шукатимемо можливості підтримувати цю програму й надалі, тому що добре розуміємо: від того, чи зможуть діти безпечно відвідувати навчальні заклади, залежить не тільки якість освіти, яку вони здобувають.

А й те, чи зможуть їхні батьки повернутись на роботу», – говорить він. Фонд Східна Європа виказує подяку за підтримку програми «Безпечна школа» своїм партнерам – «Eurasia Foundation» та «Terre des Hommes», а також – компаніям «EPAM Україна», «Baker Tilly» та «METRO Україна».

Схожі матеріали