Контраст
Шрифт

Країни-партнери офіційно підтримали Україну на шляху приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС

clock
05.09.2022 12:24

Сьогодні, 5 вересня, за участі керівництва Державної Пожежної Служби Республіки Польща, Естонської Ради Порятунку, Державної Пожежно-Рятувальної Служби Латвійської Республіки та Пожежно-Рятувального Департаменту при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки, а також МВС і ДСНС України, відбулося підписання Спільної заяви стосовно підтримки зусиль України щодо приєднання до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Так, Україна офіційно звернулася до Європейської Комісії із запитом щодо приєднання до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу. Країни-партнери — Естонія, Республіка Польща, Латвійська Республіка, Литовська Республіка — підтримують українську Службу порятунку у її прагненні й адресують свій заклик усім державам-членам ЄС посприяти у позитивному вирішенні цього питання. Адже Україна, як офіційно визнаний кандидат у члени Європейського Союзу, має бути відповідно представлена у всіх безпекових утвореннях ЄС, і єдина державна система цивільного захисту України має бути повністю інтегрована до відповідних систем ЄС.

Відтак, у документі наголошено на наявності спільного розуміння між Учасницями Спільної заяви та Державною службою України з надзвичайних ситуацій щодо збереження людського життя та зменшення матеріальних та економічних втрат від лиха будь-якого характеру, як основного призначення свого функціонування в системах Урядів усіх держав-членів ЄС, органів Європейського Союзу і України.

Зазначається, що Україна докладає максимальних зусиль задля гармонізації нормативно-правової бази у сфері надзвичайних ситуацій із нормами і правилами Європейського Союзу, як необхідної для приєднання умови.

Окрема увага приділена набутому Україною досвіду в галузі державного управління щодо захисту населення і територій, запобігання, готовності і реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації в умовах тривалої війни проти російського агресора, що може бути важливим для вивчення іншими країнами-партнерами.

Учасники Спільної заяви висловили сподівання, що процедурне і документальне оформлення остаточного рішення найвищого рівня відбудеться якнайшвидше, і в найкоротший термін Україна стане повноправним членом Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

 

Схожі матеріали
Психологічне забезпечення