Контраст
Шрифт

«Ми одна із країн, яка у Туреччині врятувала жінку після багатьох діб перебування під завалами», - Голова ДСНС України Сергій Крук

clock
27.03.2023 10:29

В нас у Туреччині побувало 87 осіб. Відправляли ми їх у два етапи: на 2 літаках та за допомогою шістнадцяти спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів. Серед цих груп були спеціалісти з Міжрегіонального центру швидкого реагування, які навчені на пошук та рятування людей, а також Мобільного рятувального центру швидкого реагування, котрі спеціалізуються на розбиранні завалів. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Голова ДСНС України Сергій Крук.

Голова Служби додав, що рішення про залучення фахівців з України приймалося Урядом, Президентом держави і це було слушне рішення: «Ми показали надзвичайно високий рівень професіоналізму. У найкоротший період, буквально на другий день після лиха, що сталося, ми почали працювати, деблокувавши загалом 59 тіл. Ми одна із країн, яка у врятувала жінку після багатьох діб перебування під завалами». 

Сергій Крук також нагадав, що у 2022 році, у літній період часу, дуже часто в Європі відбувалися масові пожежі в екосистемах і ДСНС запропонувала європейцям свою допомогу у гасінні пожеж: «Але нам відмовили, враховуючи, що у нас йде війна. Однак і Європа, і Механізм цивільного захисту ЄС зрозумів, що ми маємо таке бажання». 

Він додав, що європейці, які працювали з рятувальниками ДСНС у Туреччині (а це Нідерланди, Франція, Польща тощо) подивившись на рівень української команди, на рівень обладнання, професіоналізму, підходи, з якими вона працювала, і той досвід, отриманий за період війни, були  вражені. «Колеги були вражені тим, що наша країна у цей період часу надає допомогу Турецькій стороні», - зазначив Голова Служби. 

Нагадаємо, раніше Сергій Крук повідомив, що Україна має достатньо досвіду для приєднання до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Схожі матеріали