Контраст
Шрифт

Попередження про небезпечне гідрологічне явище

clock
13.02.2024 14:25

12-15 лютого, внаслідок відлиги,  продовжуватиметься підвищення рівнів води на ділянці Верхнього Дніпра Неданчичі-Дніпровське, пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС), річках суббасейну Десни (Київська, Чернігівська, Сумська  обл.), з можливим початковим затопленням заплави Прип’яті у зоні ЧАЕС та подальшим затопленням заплави р. Снов,  Десни біля м.Новгород-Сіверський, смт Макошине, с. Морівськ, м.Чернігів садово-дачної забудови на понижених ділянках заплави, доріг на заплаві водами Десни та р.Снов з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області та Шосткинському районі Сумської області (І рівень небезпеки – жовтий);  на Верхньому Дніпрі (в межах країни) утримуватиметься значне затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл водами Дніпра і Сожу та можливим початковим затопленням житлових будинків окремих сіл у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

У звязку з тривалою вiдлигою та випадiнням значних опадiв, ввечерi 13 та протягом доби 14 лютого на рiчках суббасейнiв Пруту та  Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного  режиму з   пiдйомами    рiвнiв  води на   0,3 - 0,8 м над рiвнями на 08. 00 годину 13 лютого, без  загрози негативних наслiдкiв.

14 - 16 лютого на окремих рiчках басейну Захiдного Бугу (Львiвська,  Волинська області) очiкується    продовження   поступового пiдвищення  рiвнiв води на 0,1 - 0,3 м над поточними вiдмiтками, подальше  затоплення заплав та сiльськогосподарських угiдь.  В районi ГП р.Рата - с.Межирiччя (Львiвська область) можливе  досягнення вiдмiток початкового затоплення прирiчкових  господарських споруд та будiвель в окремих населених пунктах  (села Сiлець та Межирiччя у Червоноградському районi  Львівської області) (I рiвень небезпеки –жовтий).

Схожі матеріали