Попередження про підвищення рівнів води на річках України

clock
14.04.2023 08:35

14-17 квітня на Верхньому Дніпрі в межах країни триватиме ріст рівнів води на 0,1-0,3 м за добу з подальшим затопленням заплави, порушенням транспортного сполучення, обтопленням та відрізанням від основних шляхів сполучення, частковим затопленням окремих населених пунктів та можливим початковим затопленням житлових будинків водами Дніпра та Сожу в ряді прирічкових сіл у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІІ рівень небезпеки - червоний).

15-18 квiтня на рiчках басейну Прип'ятi очiкується продовження підвищення  рiвнiв води на 0,1-0,5 м над поточними рiвнями, подальше затоплення заплав. Збережеться рiвень затоплення сільгоспугідь та господарських споруд  в прирiчкових населених пунктах Ковельського та Камiнь-Каширського районiв Волинської областi, можливе досягнення вiдмiтки затоплення сільгоспугідь  та господарських споруд в Луцькому районi Волинської областi та Сарненському районi Рiвненської областi (I рiвеннь небезпеки - жовтий).

У зв'язку з очiкуваними опадами, 15 - 17 квiтня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0,2 - 1,2 м над поточними вiдмiтками, без негативних наслiдкiв.

14-17 квітня, внаслідок значних скидів води при пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, триватиме затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській обл. (ІІІ рівень небезпеки - червоний) та можливе початкове затоплення заплавних ділянок вздовж Каховського водосховища у ряді прирічкових населених пунктів у Запорізькій області (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий).

14-17 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС, на р. Дніпро у м. Києві, Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах Київської області триватиме затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок у ряді прирічкових населених пунктів (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

14-17 квітня, в результаті пропуску повеневих вод Дністровською ГЕС, рівень води р. Дністер у створі поста Могилів-Подільський може досягти відміток початкового затоплення ділянок прилеглих до русла річки, господарських об’єктів в окремих населених пунктів у Вінницькій області (І рівень небезпеки – жовтий).

15 - 16 квiтня на рiчках басейів  Прута,  Сiрету  та річках Закарпатської областi очікується  пiдвищення рiвнiв води над рiвнями на 8 год 14 квiтня на 0,2 – 1,5 м, без негативних наслiдкiв.

Схожі матеріали