Контраст
Шрифт

Президент України вручив державні нагороди рятувальникам Сумщини

clock
28.03.2023 17:45

Під час робочої поїздки в Сумську область Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заходах з нагоди річниці героїчної оборони міста Охтирки від російських загарбників та визволення міста Тростянця.

Глава держави відзначив героїзм кожного і кожної, хто боровся за визволення Сумщини та вручив державні нагороди як силовикам, так і представникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Зокрема, у м. Охтирка орденом “За мужність” 3 ступеня нагороджено капітана служби цивільного захисту Сергія Павленка. Рятувальник від початку повномасштабного вторгнення  ворога неодноразово залучався до ліквідації пожеж, рятування людей, розбору конструкцій, що виникли внаслідок жорстоких обстрілів Охтирського району.

Медаллю “Захиснику Вітчизни” відзначено підполковника служби цивільного захисту Максима Мицая. 24 березня минулого року Максим разом з колегами врятував мешканців багатоповерхівки, що зазнала руйнувань внаслідок ворожого авіаційного удару.

Під час урочистих заходів у м. Тростянець Володимир Зеленський нагородив орденом “За мужність” 3 ступеня майора служби цивільного захисту Івана Лободу. З 24 лютого 2022 року Тростянець був окупований російськими загарбниками. Проте весь особовий склад пожежно-рятувального підрозділу, в тому числі й Іван, залишився виконувати свої службові обов’язки та допомагати людям.

Медаль “За бездоганну службу” 3 ступеня отримав прапорщик служби цивільного захисту Едуард Кожушко. Ризикуючи життям, незважаючи на постійні артилерійські та ракетні обстріли рятувальник неодноразово брав участь у ліквідації пожеж та доправленні гуманітарної допомоги для мирних жителів.

Схожі матеріали