Контраст
Шрифт

Рятувальники навчають молодь та освітян основам цивільного захисту

clock
10.02.2022 12:00

Розумітися в основах цивільного захисту на сьогодні є нагальною необхідністю, при чому не тільки для дорослих, а й дітей. Тому фахівці Служби порятунку ще активніше залучаються до інформаційно-роз’яснювальної роботи з учасниками освітнього процесу, а також проводять практичні відпрацювання, щоб якнайкраще донести до дітей та педагогів порядок дій у разі тієї чи іншої надзвичайної ситуації.

Так, 9 лютого рятувальники спільно з ювенальними поліцейськими організували та провели для учнів сьомих класів ЗОШ №1 м. Житомир онлайн-урок, що відбувся в рамках спільного з ювеналами проєкту «Фактори безпеки». Під час заходу школярі дізналися багато корисної інформації щодо безпеки життєдіяльності. Окремо фахівці ДСНС наголосили на діях населення у разі сигналу «Увага всім», а також алгоритм дій при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Подібний захід цього дня було проведено на базі Коростенського міського ліцею. Молодь дізналася про алгоритм дій у разі евакуації учасників освітнього процесу на випадок отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію, а також порядок дій населення за сигналами цивільного захисту. Також ліцеїсти перевірили свої знання та навички з надання першої домедичної допомоги. 

Водночас, День цивільного захисту провели надзвичайники для вихованців Вищого професійного училища будівництва та архітектури у Луцьку. Фахівці ДСНС навчили студентів правил безпеки та порядку дій на випадок різноманітних надзвичайних ситуацій, також навчили основам домедичної допомоги. Під час уроку відбулось також відпрацьовування порядку евакуації в укриття, що розташоване в навчальному корпусі.

Надзвичайники Хмельниччини разом із працівниками поліції та військовими долучилися до проведення занять із представниками закладів освіти територіальних громад та області. Зокрема, 9 лютого такий захід відбувся у Шепетівській райдержадміністрації для освітян району. Слухачам розповіли, куди укритися громадянам під час виникнення надзвичайної ситуації, чим наповнити тривожну валізу, як діяти під час підготовки та проведенні евакуації, а також сигналу «Увага всім!» вдома чи на вулиці. 

А на Рівненщині стартував перший в Україні унікальний пілотний проєкт «Шкільний рятівник», метою якого є утворення та функціонування на постійній основі на базі закладів загальної середньої освіти Рівного самоорганізованих груп учнів старших класів (8-11 класи) так званих опорних бригад або шкільних рятівників. Учасники таких груп після проходження відповідного навчання, організованого фахівцями ДСНС області, зможуть спільно та під наглядом відповідальних представників педагогічного колективу правильно діяти у сфері цивільного захисту. Зокрема, координувати дії інших школярів з метою мінімізації негативних наслідків надзвичайної ситуації, оперативно вивести усіх учнів школи за межі зони ризику, надати першу домедичну допомогу у разі необхідності. Ідея проєкту виникла у зв’язку з низкою повідомлень про замінування закладів освіти останнім часом. Завдяки проєкту діти будуть готовими до будь-яких ситуацій та знатимуть правила, які зможуть зберегти їхні життя. 

Тож, в умовах зовнішніх загроз та підвищення ризику виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, навчання населення правильним діям у разі небезпеки є дуже актуальним. Рятувальники проводять превентивну роботу з громадянами у всіх регіонах України та закликають кожного бути свідомими та відповідально ставитися до власного життя та здоров’я.

Схожі матеріали