Контраст
Шрифт

Рятувальники організовують для дітей літні табори та вчать правилам безпеки

clock
23.06.2022 10:38

Триває літо, безтурботна пора для дітей, але напружена для їхніх батьків, -  якщо у них нема можливості організувати для свої домочадців літній відпочинок. Тому рятувальники традиційно намагаються поєднати навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності з організацією їхнього дозвілля.

Приміром, на Волині, в одній з рекреаційних зон Ковельського району рятувальники разом із лісівниками організували для дітей «Лісівничу школу безпеки».

В ній діти та підлітки зможуть освіжити в пам’яті правила поведінки екосистемах та у побуті, номери екстрених служб та перші дії при виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації у реаліях сьогодення. 

Окремою темою занять у «Лісівничій школі безпеки» у наші непрості дні стали  дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Рятувальники продемонструватимуть  муляжі боєприпасів, знайдених та території краю часів минулих воєн.

Освітяни Кіровоградщини також організовують змістовне та безпечне літнє дозвілля для школярів, і рятувальники завжди підтримують ініціативу педагогів щодо проведення спільних просвітницьких заходів.

Зокрема, на базі НВО № 32 – позашкільний центр «Школа мистецтв» міста Кропивницький діє Центр організованого дозвілля «ART-простір», де діти, молодь, у тому числі – внутрішньо переміщені особи, мають змогу спілкуватись, змістовно проводити вільний час та опановувати нові навички.

Фахівці Служби порятунку Кіровоградщини з задоволенням проводять для дітей пізнавальні захожи у форматі акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». У формі гри, вікторин, профільних майстер-класів сапери, хіміки, медики, психологи та вогнеборці ГУ ДСНС в області дають юним українцям базові знання із правил виживання в умовах війни та загальні правила безпеки життєдіяльності.

А на Прикарпатті стала популярною серед дітей Літня школа безпеки життєдіяльності “Нове покоління”, яка діє  на базі Центру безпеки життєдіяльності села Лани Дубівецької територіальної громади. Вже розпочала роботу друга зміна Школи, в якій сімдесят дітей з числа внутрішньо-переміщених та соціально-незахищених сімей, а також діти рятувальників з Донеччини, які тимчасово проживають на Прикарпатті , проведуть шість цікавих ,насичених, а головне корисних днів.

 Основним завданнями Школи є підвищення рівня обізнаності дітей у формуванні культури безпечної життєдіяльності. І уже у перший день заїзду, діти змогли навчитися правил поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами. Також діти навчилися надавати домедичну допомогу та першу допомогу при пораненнях, накладати різного роду пов’язки. Увагу дітей рятувальники зосередили на правилах пожежної безпеки у побуті та відпрацювали дії при пожежі в квартирі. Також дітям рятувальники наголосили на правилах поводження біля водойм та у лісі.