Контраст
Шрифт

Відбулася зустріч Голови ДСНС із делегацією Австрії

clock
20.06.2022 08:59

Сьогодні в центральному офісі ДСНС пройшла зустрічі Голови ДСНС Сергія Крука з представницькою делегацією Республіки Австрія.

В зустрічі, зокрема, взяли учать Голова Спілки муніципалітетів Австрії Альфред Рідль, Тимчасово повірений у справах Австрії в Україні Арад Бенкьо, Почесний президент Червоного Хреста Йозеф Шмолль, депутат ландтагу, Віце-президент Спілки цивільної оборони Нижньої Австрії Бернгард Гайнрайхсбергер та ін.
Взявши слово, Голова ДСНС передусім подякував австрійським гостям за допомогу, котру отримує Україна від Австрії з перших днів широкомасштабної війни.

«Я особисто бачив техніку, обладнання, пожежне спорядження, бронезахист, які передала для нас ваша країна, - заявив Сергій Крук.

Однак він підкреслив, що, з огляду на колосальні масштаби широкопрофільних робіт, які доводиться виконувати Службі в сьогоднішніх умовах російської агресії, українські рятувальники потребують величезної кількості пожежно-рятувальної техніки, одягу, взуття, рукавиць, захисних шоломів і т.д. Тобто, всього того, що швидко зношується при надзвичайно великих об’ємах робіт, які сьогодні в режимі 24/7 здійснюють українські пожежні.
Голова ДСНС зупинився на окремому і надзвичайно важливому напрямку робіт, які здійснюють підрозділи ДСНС – це гуманітарне розмінування територій.

Сергій Крук поінформував гостей, що на сьогодні в структурі ДСНС працює 600 піротехніків, рішенням Українського уряду піротехнічні підрозділи Служби розширено ще на чотириста спеціалістів. «Усі вони потребують негайного і якісного технічного оснащення», - заявив Голова ДСНС.

Він зауважив, що на сьогодні в ДСНС працює 120 піротехнічних розрахунків, іще близько 100 буде створено найближчим часом. «Один піротехнічних розрахунок - це п’ять піротехніків та три автомобілі – один броньований, один технічний, і один для перевезень особового складу. Тому ми дуже зацікавлені в легких автомобілях  – пікапах та автобусах для переміщення піротехніків, - підкреслив Сергій Крук, додавши, що фахівці Служби будуть брати активну учать у Міжнародній виставці «INTERSCHUTZ 2022», яка цими днями триває в німецькому Ганновері і на якій будуть представлені найсучасніші розробки рятувального та піротехнічного обладнання..
«Ми будемо активно вести переговори з виробниками цього обладнання, - сказав Голова ДСНС, - однак розраховуємо і на вашу допомогу технікою».

Окрім розмінування, зауважив Сергій Крук, стратегічним напрямком ДСНС є аварійно-відновлювальні роботи, які ведуться у тих регіонах, де відбувалися бойові дії та які потерпають від ворожих авіаударів. 
Лише за приблизними підрахунками, в Україні знищено близько ста тисяч будівель.
«Після військових на звільнені території заходять рятувальники, які розміновують та розбирають завали», - сказав Голова ДСНС, додавши, що саме для цих робіт ДСНС додатково залучає 1200 рятувальників. 
Підрозділи з аварійно-відновлювальних робіт також потребують інженерного спорядження, одягу, техніки, автомобілів. 
Сергій Крук  зазначив, що збільшуються потреби й українських добровольців-вогнеборців, кількість яких за майже чотири місяці широкомасштабної війни збільшилася  на 15 тисяч.

Зі свого боку, представники австрійської делегації зазначили що тепер мають «домашнє завдання» від ДСНС, яке опрацюють, повернувшись на батьківщину. 

На завершення зустрічі австрійські гості ознайомилися з експозицією, яка присвячена російській агресії та зробили фото на згадку.

Схожі матеріали