Вінницькі кінологи обмінялися досвідом із польськими колегами

clock
22.05.2023 14:42

Протягом трьох днів на Вінниччині перебувала делегація рятувальників-кінологів з комендатури державної пожежної служби м.Валбжих Республіки Польщі.

В рамках візиту, шестеро польських колег ознайомилися з роботою підпорядкованих підрозділів Головного управління ДСНС області, а також провели спільні тренування з кінологічним розрахунком вінницьких надзвичайників. На базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення кінологи зі своїми чотирилапими напарниками обмінялися досвідом з проведення пошуково-рятувальних робіт, в умовах максимально наближених до реальності.

Спершу, на спеціально облаштованому майданчику свою фаховість з пошуку людей з-під завалів відпрацювали, як вінницька собака-рятувальник вівчарка Фріда, так і польські малінуа Карла та новошотландський ретривер Чіл. Далі, в лісовому масиві змоделювали пошукову операцію людини, яка заблукала. За допомогою спеціально розробленої програми та найсучаснішої системи GPS, якою користуються польські пошуковці, місце пошуку поділили на сім квадратів, відповідно й стільки ж груп. Одна з яких складалася з кінологічного розрахунку, а решта – виключно з рятувальників.

За лічені хвилини, завдяки гострому нюху, чотирилапий рятувальник - ретривер Чіл знайшов умовного потерпілого та голосним лаєм подав сигнал про знахідку. Польські кінологи кажуть, що завдяки GPS трекерам, працювати в таких умовах швидше й ефективніше, адже кожна пошукова група бачить, де саме перебуває кінологічний розрахунок і де місцевість вже є обстеженою. Паралельно, ця вся інформація відображається на моніторі штабного авто, де за операцією спостерігають інші члени групи.

Начальник відділення спеціальних пошуково-рятувальних робіт АРЧ Юрій Грецький зазначив, що такі навчання мають на меті обмін досвідом між рятувальниками двох держав та дають змогу підвищувати ефективність роботи кінологічних підрозділів загалом.

ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Схожі матеріали