Протимінна діяльність

РЕАЛІЗАЦІЯ СПІЛЬНИХ ПРОЄКТІВ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ


Державна служба України з надзвичайних ситуацій згідно із законодавчими та нормативно-правовими актами виконує завдання щодо виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів на всій території України, за винятком місцевості, наданої для діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

noname6.png

noname7.png

ДСНС у межах повноважень реалізує заходи протимінної діяльності відповідно до імплементованих в Україні Міжнародних стандартів протимінної діяльності «IMAS», зокрема:

1. Організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання населення щодо ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами та правил поведінки у разі їх виявлення.

2. Проводиться гуманітарне розмінування ділянок місцевості та акваторій водних об'єктів від боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.

3. У межах повноважень здійснюються заходи щодо знешкодження та утилізації надлишкових та непридатних до використання боєприпасів.

4. Надається допомога:
- постраждалому населенню, у тому числі медично-психологічна допомога;
- місцевим органам влади під час проведення евакуації постраждалих з уражених територій, відновлення об'єктів інфраструктури тощо.

Для забезпечення ефективної реалізації завдань та заходів у сфері гуманітарного розмінування ДСНС створено систему гуманітарного розмінування та забезпечено її ефективне функціонування.
Система складається з трьох рівнів:

координаційний - комісія з питань гуманітарного розмінування, яка визначає пріоритетні напрямки діяльності;

організаційний - профільний структурний підрозділ апарату ДСНС, що забезпечує організацію та контроль за виконанням завдань із гуманітарного розмінування;

виконавчий - піротехнічні підрозділи ДСНС, які забезпечують виконання практичної складової комплексу заходів гуманітарного розмінування.

Для реалізації завдань з гуманітарного розмінування у ДСНС існує угрупування у складі 100 піротехнічних відділень штатною чисельністю понад 600 чол., які дислокуються у кожному регіоні України.

В рамках реалізації заходів протимінної діяльності ДСНС співпрацює з різними країнами та міжнародними організаціями, серед яких:

noname17.png noname15.png noname14.png noname13.png
noname16.png noname12.png noname11.png noname18.png
noname8.png noname7.png noname6.png noname9.png
noname3.png noname5.png noname2.png noname1.png
noname4.png